0ks / 0,-

Řadit dle: ceny     Zobrazit pouze:

  • AKCE
  • AKCE
  • AKCE
  • SLEVA
  • SLEVA
  • SLEVA

Sukně Rip Curl Chica

      Běžná cena: 1599 Kč

Naše cena: 1519 Kč


      Dostupnost: skladem

Rip Curl značka


Rip Curl je australská surf značka založena roku 1969 Dougem Warbrick a Brianem Singer, lokálama z Torquay, městě vzdáleném jen pár kilometrů od pláže Bells beach, místem s jedněmi z nejtěžších vln Austrálie. Tehdy to byl punk se vším všudy. Garáž nebo chata za barákem sloužila jako kancelář, sklad a výrobna surfů dohromady.V mnoha případech to bylo spíše nadšení a zapálení „výrobců“ pro věc, posouvající do pozadí kvalitu a technické provedení tehdejších surfů. Na tehdejší podmínky si hoši vedli od začátku poměrně dobře, soustředili se spíše na kusovou výrobu a kvalitu svých boardů.Nicméně o rok později se Doug s Brianem, odkojeni chladnými vodami provinční Victorie, rozhodli zaměřit na výrobu neoprenů než zápasit s už tak velkou konkurencí výrobců surfboardů. Byl to dobrý tah, v té době existovali pouze dvě společnosti, které neopreny vyráběli pro potápěče a navíc něměli o surfingu ani páru.

A tak se dalo pár peněz dohromady, Rip Curl parta tehdy obsadila starý barák v Torquay, koupil se prastarý šitý stroj a rozjela se výroba. Vše opět v pořádnym punku. Oproti konkurenci to měli zmáklí, jako jediní tehdy vylepšovali svoje neopreny na základě přímé interakce se surfaři. Dnes je to samozřejmost, ale tenkrát to tak nikdo nedělal. Navíc, Doug s Brianem byli pořád někde na cestách za vlnami, šířící věhlas Rip Curlu kde se dalo. Odtud přídomek značky „the search“, který mimojiné naleznete u Rip Curl loga. Brian na toto období vzpomíná: „V roce 1978 jsem jel do Californie, kámoš Jeff Hakman mě zavedl do pár místních surf-shopů, získal jsem hromadu zakázek, jel zpátky domů a tři nebo čtyři roky jsme se nezastavili“. Dnes jsou Rip Curl mezinárodní značkou s obchody po celém světě.

Ještě jedna věc proslavila značku Rip Curl více než cokoliv jiného. Legendární závod Rip Curl Pro. Byl to první profesionální surf závod v Austrálii, konán kde jinde než v Bells beach. První závod v roce 1973 byl malý, výhra by nestačila ani na pokrytí benzínu, nebo ubytování jednotlivých zúčastněních sjíždících se ze všech koutů Austrálie. To však nikoho nezajímalo, prize money se stejně téměř okamžitě utratili na párty v místnim klubu. Nicméně první Rip Curl Pro ukázal cestu dalším ročníkům, kterých se pravidelně účastní dodnes jezdci z celého světa.

Dnes firma Rip Curl vyrábí kromě neoprenů a věcí na surf, windsurf nebo kite také pánské a dámské oblečení, letní šaty, plavky, koupací kraťasy, bikiny, jeansy, trička, košile, tílka, mikiny a spoustu doplňků jako sluneční brýle, pánské tašky, kufry a batohy, dámské kabelky, peněženky, čepice, klobouky, kšiltovky, pásky, boty, sandále a žabky, je také výrobcem zimního snowboardového oblečení jakou jsou bundy a kalhoty a pořádá surf kempy a tripy po celém světě.

Nové zboží a kolekce Rip Curl naleznete také na našem eshopu.