0ks / 0,-

Řadit dle: ceny     Zobrazit pouze:

  • AKCE
  • SLEVA
  • AKCE
  • AKCE
  • AKCE

Šaty Nikita Catla Dress

      Běžná cena: 1499 Kč

Naše cena: 1424 Kč


      Dostupnost: skladem

DÁMSKÉ OBLEČENÍ NIKITA

Nikita je islandská módní street značka, založena snowboarďačkou, skejťačkou a designérkou v jedné osobě Heida Birgisdottir. Spolu s hrstkou přátel začala vyrábět oblečení v malinkatém skate/streetwear shopu v Rejkjaviku už v roce 2000. „Nemohla jsem najít žádné oblečení, které by se mi líbilo, tak jsem začala vyrábět svoje vlastní“, dodává Heida k začátkům firmy, která má dnes kolem 1500 obchodů po celém světě.

„Předtím, než jsme značku založili, spousta ‘velkých’ snowboardových značek, kterým jsme své produkty začali nabízet, nám nevěřilo, že můžeme prorazit. Tomuto tvrzení nepomáhal ani fakt, že kolem roku 1990 byli na Islandu jenom čtyři snowbordisti! Jako student v USA jsem přišla do styku se značkami jako Burton, Gnu a Sims, ale něco jim všem chybělo, byli to jen ‘věci’ pro kluky. A tak jsme začala. Na začátku to bylo jen pár triček, mikin a kalhot, ale byla velká potávka, tak jsem založila obchod. První věci, které jsem vyrobila (asi 25 ks) byly prodány během 24 hodin. Po tomhle prvotním úspěchu, jsme do toho dali s přítelem všechny peníze, které jsme měli, zaplatili si stánek na Ispu, začali sponzorovat snowboarďačky Minnu Hesso a Nataszu Zurek a vymysleli slogan: ‘For girls who ride‘. Počáteční nedůvěra v naši značku velkých společností byla tatam.“

dámské-oblečení-nikita

Dalším důležitým aspektem ve výviji značky byl omyl velkých výrobců oblečení, že všechno co se žen týká musí být růžové. „Je to nesmysl, dodává Heida, prvních 100 produktů, které jsme vyrobili nebyly růžové a holky je i přesto kupovaly“.

V roce 2006, Nikita zorganizovala první snowboard kontest jen pro ženské pohlaví. Od té doby, jezdkyně jako Marie-France Roy, Erin Comstock a Vera Janssen se pravidelně účastní Nikita Chickita, s jednou zastávkou v USA a druhou v Evropě. Jde o amatérský závod, kterého se může zúčastnit každý a dostat tak šanci získat kontrakt s Nikitou.

Dnes je značka mixem technických aspektů snowboardového oblečení, komfortu a stylu skate oblečení a v neposlední řadě designu. Každoročně produkují 7 odlišných kolekcí od technického oblečení po party wear (Nikita Selekzion) a dokonce i malou produkci pánského oblečení Atikin.

V těchto kolekcích se každoročně objevují neotřelé designy a modely mikin, triček, kalhot, bund, surf shortek, bikin a módních doplňků.

Pro toho kdo vládne angličtinou, doporučujeme shlédnout následující dokumentární videjko, popisující začátky a transformace malého obchodu této ojedinělé značky: