0ks / 0,-

Řadit dle: ceny     Zobrazit pouze:

  • AKCE
  • AKCE
  • AKCE
  • AKCE
  • AKCE
  • AKCE
  • AKCE
  • AKCE

Kotníkové boty Etnies High Rise ODB LX

      Běžná cena: 3000 Kč

Naše cena: 1200 Kč


      Dostupnost: momentálně není skladem

Skate značka Etnies

Značka Etnies vznikla v roce 1986 pod hlavičkou Rautureau Apple, francouzským výrobcem bot. Ten přenechal distribuční práva značky Etnies skejtrovi, kterého v té době i sponzoroval a pozdějšímu vlastníku Pierru-Andre Senizergues. Slovo Etnies vzniklo ze slova 'ethnic', spojující lidi skrz skateboarding. V té době byla skupina lidí okolo skateboardingu ve Francii, odkud Pierre pochází velmi malá. „Chtěl jsem dělat něco pro skate komunitu a tak jsem začal vyrábět skate boty (do té doby se jezdilo převážně v basketbalových botách). O tom businesu a výrobě jsem nic nevěděl, prostě jsem chtěl vyrobit botu, která by pomohla lidem skateboarding posunout dál". První roky byly pro Pierra krušné, do širšího podvědomí se značka dostala až v roce 1994, kdy vstoupila na americký trh. Svůj úspěch v US přisuzuje dvěma věcem: „zaprvé jsem pochopil jak vést společnost a vyrábět pořádně boty a zadruhé jsme měli zezačátku obrovský úspěch u nadcházející skejtové generace s nízko-profilovou botou tzv. lo-cut, protože do té doby se vyráběly pouze boty kotníkové“. Lo-cut modely bot Etnies hráli v historii značky velkou roli a i dnes jsou stále velmi populární. Klasickou lo-cut botou je dnes bezesporu Callicut, jednoduchá, skate bota s velkým E na bocích.

V roce 1995 je Rauturea Apple odkoupen evropským konsorciem, který chce značku Etnies prodat. Mezi velké zájemce patří i firma Nike. Pierre neváhá ani vteřinu a kupuje vlastnická práva Etnies za 1 milion dolarů a stává se tak prvním skejtrem a vlastníkem firmy v jedné osobě. „Nikdy bych nepřipustil, aby to co jsem od začátku budoval, vlastnila společnost, která navíc tenkrát neměla se skateboardingem nic společného“. Heslo skateboardes for skateborders razí Pierre dodnes.

Pierre se v dalších letech stává vlastníkem dalších značek jako Emerica, És, Thirtytwo, Altamont a Sole-tech institutu, jediné bio-mechanické laboratoře zabývající se vývojem skateboardových bot. „K založení institutu mě vedla stejná věc jako na začátku, vyrábět skate boty, které pomáhají skateboardingu. „Je to něco jiného než si botu nazout a říct, cítím se v ní lehce, nebo ten absorpční polštářek bude asi fungovat dobře, chtěl jsem to vidět, ne se řídit pocitem“. Tohle byl zásadní průlom ve vývoji skatebordových bot vůbec.

Pokud si dnes koupíte jakoukoliv skejtovou botu, která prošla STI laboratoří, tak si můžete být jistí, že Vám vaše noha poděkuje. Dostanete totiž to nejlepší. Více o laboratoři zde: www.stilab.com

Etnies vyrábí kromě stylových, komfortních a pro vaši nohu šetrných bot také spoustu oblečení a doplňků jako jsou trička, mikiny, kšiltovky, dámské tašky nebo třeba i pletené rukavice. Nesmíme opomenout dětské boty, které se pravidelně objevují v kolekcích značky, podporující zdravý růst a ochranu chodidel vašich ratolestí. V naši nabídce naleznete pánské, dámské, dívčí, chlapecké i dětské skate boty fader, rockstar fader, charter, piston, santiago, freight, izzy, ronin nebo fadder toddler – dětská bota pro nejmenší.

Etnies se snaží dávat zpět těm, kteří je podporují a nadále zůstávají věrni skateboardingu. Podpořte je i vy.