0ks / 0,-

Řadit dle: ceny     Zobrazit pouze:

  • AKCE
  • SLEVA
  • AKCE

Dámská zateplená vesta Burton Wander Vest

      Běžná cena: 2590 Kč

Naše cena: 1000 Kč


      Dostupnost: skladem

Značka Burton


Burton snowboards založil Jake Burton Carpenter v roce 1997 záhy poté co dodělal školu a zjistil, že práce ve finančnictví není taková sranda jako sjíždět kopec nebo školní schody na snurferu, prkně vzdáleně připomínající dnešní snowboardy. Snurfera dostal jako -náctiletý k Vánocům a od té doby neměl v hlavě nic jiného než jak ho vylepšit. Po nocích si přivydělával v baru a přes den zkoušel vyrábět první prototypy, které testoval na kopci za barákem. Po zhruba 100 pokusech spatřil světlo světa první snowboard pojmenován Burton Backhill. Jake pokračuje ve výrobě ve stodole, z jeho obýváku se stává zároveň obchod a koncem roku 1980 prodává zhruba 700 snowboardů. Rok nato získává Burton svého prvního team ridera Douga Boutona. Od té doby Burton sponzoruje nejlepší jezdce světa jako jsou Craig Kelly, Shannon Dunn, Jeff Brushie, Terje Haakonsen, Kelly Clark, Nicolas Muller a Shaun White. Ale nepředbíhejme.

V roce 1982 se Jake a zbytek crew účastní národního snowboardového šampionátu, dnes legendárního US Open Snowboarding Championship. Nejenže tu představují svoje prkna a závodí na nich, ale hlavně přesvědčují resort aby umožnil snowboarďákům využívat lanovky, což bylo tenkrát pro lidi jezdící na prknech tabu. A tak se stává Suicide Six prvním resortem akceptující na svých svazích snowboarďáky. Další resorty Suicide Six rychle následují, což sebou přináší i větší zájem o snowboarding. Jake sází na jednu kartu a i když mu banka nechce půjčit peníze, protože si myslí že snowboarding je jen chvilkovou módní záležitostí, tak schání finance kde se dá na výrobu dalších snowboardů a to se vyplácí.

Následuje první kolekce snowboardového oblečení a otevření ústřední centrály pro Evropu v Rakousku, Insbrucku a dvou diviz na Novém Zélandu a v Japonsku. Síť obchodů značky Burton a snowboarding se těší velké oblibě na celém světě.

V roce 1996 začíná Burton vyrábět první snowboardové helmy pod samostatnou značkou RED. V letech 1998-2001 zakládá Jake Gravis footwear - snowboard, skate a surf boty, značku Analog outerwear se snowboardovým oblečením a Anon optics - snowboardové brýle. V roce 2004 si bere pod svá křídla značky Forum, Special Blend a Foursquare k čemuž dodává: „už mě nebavilo se dívat na lyžařské značky skupující snowboardové značky. Forum byla společnost, kterou jsme vždy respektovali a cítili, že je potřeba ji uchovat v rukou riders“.

Burton neustále vyvíjí své oblečení čehož důkazem jejich nejtechničtější řada oblečení nazvaná ak. V roce 2009 se odehrává premiéra filmu Burton s příznačným názvem the B.

Značka Burton je dnes celosvětovým leadrem ve výrobě snowboardů. V jejich nabídce naleznete dále snowboardové vázání, boty, pánské, dámské a dětské zimní oblečení na snowboard, čepice, bundy, mikiny, pletené kulichy, rukavice, funkční thermo prádlo a mikiny, flanelové košile, kšiltovky, ponožky na snowboard, školní i snowboard batohy, ruksaky, fotobatohy, kufry a vaky na snowboard.

Nové zboží a kolekce Burton naleznete také na našem eshopu.